Jak sestavujeme rozpočet

Zde je několik klíčových informací pro případnou budoucí spolupráci s naší firmou:

Při tvorbě rozpočtu pro danou zakázku vycházíme z požadavků a dispozic zákazníka a našich zkušeností na již realizovaných zakázkách. Se zákazníkem se snažíme vždy vše na místě stavby prodiskutovat a nalézt nejvhodnější řešení jak pro volbu použitého materiálu, tak případné vybavení (spotřebiče, doplňky, zařízení apod.). Na základě těchto informací jsme schopni sestavit co nejpřesnější rozpočet.

Pokud zákazník váhá, nebo není rozhodnut jaké vybavení a zařízení použít např. do nové koupelny, tak je v rámci rozpočtu zákazníkovi udělána položková nabídka navrhnutého vybavení, kterou následně může zákazník schválit, nebo společně najdeme nějakou alternativu. Vždy se řídíme tím, co si přeje zákazník a pokud je to v praxi reálné, velice rádi vyhovíme. Přeci jenom, nestavíme pro nás, ale pro zákazníka, nikoho nenutíme do něčeho, co nechce.

Rozpočet stavíme vždy v té horní cenové hranici, kde naše firma garantuje, že rozpočet nebude překročen

Naopak je většinou konečná cena nižší. Výjimkou může být situace, kdy se během realizace zákazník rozhodne o rozšíření zakázky. V takovém případě rozpočet aktualizujeme, popřípadě vyhotovíme rozpočet na část zakázky, která nebyla původně plánována.
Mnoho stavebních firem si s rozpočty moc velkou hlavu neláme, rozpočet sestaví tak, aby byl co nejnižší a zakázku vyhrál. Což je na první pohled pro zákazníka hezké, „celkem laciná firma, tak já si jí najmu“. To je první velká chyba, kterou zákazníci udělají. Příjemná cena, ale jak později zjistí, tak firma začne s tím, že tohle a tohle nebylo v rozpočtu započítané a vám nezbude nic jiného než platit a platit. V opačném případě můžete dělníky vyhodit a najmout si někoho jiného, kdo to dodělá. Ovšem, zadarmo to nebude. Ve finále se Vám to celkem prodraží a navíc plno starostí okolo. Nebo se řemeslníci do ceny rozpočtu vejdou, ale kvalita prací a použitého materiálu je už někde jinde…… Všeobecně platí pořekadlo, že to co je laciné, nemusí být kvalitní. 
Několik rad jak vybrat realizační firmu najdete v článku Výběr realizační firmy.

Sestavením rozpočtu naší firmou komunikace se zákazníkem nekončí

Zákazníkovi je předán položkový rozpočet stavby nebo rekonstrukce, který s ním samozřejmě dále zkonzultujeme (přeci jenom se jedná o předběžný rozpočet)
Zde je prostor pro případné úpravy a alternativy. Případné změny v rozpočtu jsou dále přepočítány, a pokud zákazník takto poupravený rozpočet schválí, můžeme začít s realizací.

Mnoho zákazníků si myslí, že je cena konečná a další jednání už nebude. Nejde o to s námi licitovat o ceně, ale najít řešení pro kvalitní a finančně přijatelnou realizaci zakázky.