Pochybení při realizaci - ukázka toho jak to nemá vypadat

V článku Výběr realizační firmy již byla zmínka o kvalitě odvedených prací. Během své praxe na zakázkách jsem se setkal s výslednou prací po řemeslnících a některé níže uvedené příklady dobře vystihují a dokazují, že není řemeslník jako řemeslník a je opravdu dobré si řemeslníka řádně prověřit než mu svěříte peníze a samotnou rekonstrukci. Nad některými pracemi zůstává rozum stát. Není nic horšího než řemeslník, který nad svou prací nepřemýšlí...
 
 
Špatná volba zárubně

Na fotografii je dobře vidět nevhodný výběr zárubně a její usazení.
Po všech stránkách je to špatně. Spodní část dveří je cca 3 cm nad čistou podlahou. Což je vzhledově i prakticky nepřípustné. Přechodová lišta je posazena na spodním profilu zárubní (rozporná vzpěra určená k zabetonování)...nejenže se o tuto lištu může zakopnout, počase ji možná i někdo ukopne, ale zcela určitě se pod ní bude hromadit nečistota.

Jako záchranu tohoto selhání použila firma těsnící lišty dveří "kartáče",které nalepila z vnější strany na dveře koupelny a wc, aby se vzniklá mezera schovala. Při úklidu (zametání podlahy) však lišta několikrát upadla, takže ve všech směrech je to i tak špatné zamaskování nedostatku. Ve všech směrech je to laické selhání realizační firmy.

Nevýhod tohoto řešení je mnoho...zcela nevzhledné a po praktické stránce také zcela nevyhovující...dveře, jakožto částečná zvuková izolace absolutně neplní svoji funkci a taková středně hlučná pračka se ze zavřené koupelny ozývá jakoby tam dveře vůbec nebyli.
S trochou nadsázky můžeme najít výhodu v tomto řešení v případě, že vinou rozbitého zámku někdo uvízne v koupelně a nemůže otevřít. V tomto případě je tato mezera vhodná pro přísun potravin při čekání na zámkaře, popřípadě na hasiče...středně velký burger nebo toast s malým zatlačením bez problému touto mezerou projde :-)

     
Chybné ukončení podlahy 2 Chybné ukončení podlahy Ukončení plovoucí podlahy - fotografie nepotřebují další komentář...
 
     
Konzole Konzole na záclonu byla z důvodu snížení stropu umístěna do maximální výše, zcela pod stropní podhled...nicméně okno nešlo otevřít. Větračka však šla otevřít bez problémů :-)
     
Křivá stěna Vodováha na obrázku ukazuje sádrokartonovou stěnu ze strany kuchyně. Stěna je v celé své výšce o více než 5cm nakloněná. 
Rekonstrukci prováděla firma zaměstnávající cizince.
Cena za rekonstrukci se však rovnala profesionálně a kvalitně odvedené práci...skutečnost byla však jiná jak je vidět na obrázku. Po dvou letech užívání rekonstruovaného jádra postupně začal odpadávat obklad kuchyně + další nedostatky.
Byl celkem problém po tomto řemeslníkovi stěnu znovu obložit a instalovat novou kuchyňskou linku...nicméně povedlo se:-)

 
Montáž kuchyně
  A několik prací z českého internetu  
Špatný obklad Špatné podezdění vaničky Špatné vyřezání obkladu

 

 

Na fotografii je dobře vidět nevhodný výběr zárubně a její usazení.
Po všech stránkách je to špatně. Spodní část dveří je cca 3 cm nad čistou podlahou. Což je vzhledově i prakticky nepřípustné. Přechodová lišta je posazena na zpěře zárubní, a nejenže se o tuto lištu může zakopnout, tak zcela určitě se pod ní bude hromadit nečistota.
Jako záchranu tohoto selhání použila firma těsnící lišty "kartáče",které nalepila na dveře z vnější strany koupelny a wc, aby se vzniklá mezera schovala. Při úklidu (zametání podlahy) však lišta několikrát upadla, takže ve všech směrech je to i tak špatné zamaskování nedostatku. Ve všech směrech je to laické selhání realizační firmy.
Nevýhod tohoto řešení je mnoho...zcela nevzhledné a po praktické stránce také zcela nevyhovující...dveře, jakožto částečná zvuková izolace absolutně neplní svoji funkci a taková středně hlučná pračka se ze zavřené koupelny ozívá jakoby tam dveře vůbec nebyli.
S trochou nadsázky můžeme najít výhodu v tomto řešení v případě, že vinou rozbytého zámku někdo uvízne v koupelně a nemůže otevřít. V tomto případě je tato mezera vhodná pro přísun potravin při čekání na zámkaře, popřípadě na hasiče...středně velký burger nebo toast s malým zatlačením bez problému touto mezerou projde :-)