Jak se připravit na rekonstrukci?

Výběr vhodné stavební firmy

Vybírejte stavební firmu nebo řemeslníky s ověřitelnými referencemi a zkušenostmi. Několik rad najdete v článku Výběr realizační firmy.
Několik smutných faktů vzniklých špatným výběrem najdete v samostatném článku.

Ohláška

Povinné oznámení všem obyvatelům v bytovém domě, že budete v daném termínu provádět rekonstrukci.
Toto oznámení si můžete připravit sami, ale standardně ohlášení připravujeme se všemi nezbytnými informacemi a následně vyvěsíme na společné nástěnce v domě, nebo Vám oznámení v dostatečném předstihu dodáme.

Projekt a vizualizace

Důležitá část …vizualizace, projekt, nebo pouhý nákres uspořádání byste si měli Vy i stavební firma vzájemně písemně odsouhlasit. Během prací a při ukončení hotového díla Vám bude sloužit jako podklad ke kontrole, zda provedené práce odpovídají zadání a jsou provedeny dle domluvy, nebo projektu.

Výběr vybavení koupelny/kuchyně

Svým zákazníkům dodáme potřebné podklady (prospekty, katalogy..) pro výběr koupelnového vybavení, obkladů, dlažby, nebo koupelnových doplňků. Doporučíme však i návštěvu koupelnového studia pro inspiraci a případné nerozhodnosti nad výběrem sanity (vany, sprchového koutu, umyvadla, wc apod). Po Vašem výběru je vhodné vybrané vybavení včas objednat. Zboží na „objednávku“ tzn. Zboží, které obchodníci nedrží skladem, ale objednává se do výroby, nebo bude dováženo z jiné země, popřípadě je objednán atypický rozměr tak taková objednávka zpravidla trvá i 1-2 měsíce. Proto je důležité objednat včas, aby nedošlo ke zdržení v průběhu realizace.

V případě změny dispozice bytového jádra a následná instalace nové kuchyňské linky 

Je velmi důležité vědět o rozmístění spotřebičů v nové kuchyňské lince a celkové rozměry kuchyně. Proč je to důležité?
Vzhledem k nové instalaci rozvodů vody a elektřiny (umístění odpadů a kohoutů ke dřezu, umístění zásuvek a vzduchotechniky (odsavač par k digestoři)) musíme během realizace vědět, kde danou instalaci situovat. 
 

Cenová nabídka

Vyberte si vhodnou firmu, nebo i více firem a nechejte si zpracovat cenovou nabídku.
Několik všeobecných informací o stavbě cenového rozpočtu najdete v článku Jak sestavujeme rozpočet.
V případě, že máte vybranou realizační firmu, vybrané vybavení a jasnou představu o uspořádání nové koupelny tak můžete nechat firmu, které Vám rekonstrukci realizuje, vytvořit cenovou nabídku, kde už bude zakomponováno i všechno vybrané vybavení. 
Naše firma cenovou nabídku rozděluje do několika částí pro lepší přehlednost:
Cena práce
Cena materiálu
Cena zařízení

Pokud budete s nabídkou spokojeni, bude sepsána smlouva o dílo a předána zálohová faktura. Zálohová faktura na úhradu materiálu a koupelnového vybavení bude předána cca 1měsíc před samotnou realizací rekonstrukce (v případě objednávky koupelnového vybavení). Pokud je koupelnové vybavení zajištěno jiným způsobem, zálohová faktura bude předána cca 1 týden, před zahájením rekonstrukce.

Stěhování, zabezpečení proti prachu

Pokud rekonstruujete celý byt nebo jeho část, která Vám neumožní byt v průběhu prací obývat, je nutné se dočasně přestěhovat jinam a případně i vyklidit nábytek, který by bránil realizaci. Případně přesun nábytku v rámci bytu zajistíme.
Pokud se jedná o částečnou rekonstrukci bytu, tedy jen bytového jádra, doporučujeme ostatní uzavíratelné místnosti zabezpečit proti prachu zakrývací folií a v případě, že nebudete během rekonstrukce byt obývat tak dveře před zakrytím zamknout.
V případě, že zakrytí nestihnete, nic se nestane…místnosti proti prachu zabezpečíme samy.